Workshop

Postavit si vlastní domek na kolech nemusí být tak těžké, pokud víte jak na to.


Malé domky na kolech jsou alternativou ke konvenčnímu způsobu bydlení. Přináší řadu výhod, ale i úskalí. Kolik toho vlastně potřebujeme k životu? Dá se na 17m² plnohodnotně bydlet a jak nás to ovlivní? Je možné Tiny Home postavit svépomocí, z přírodních materiálů, tak abychom se nezadlužili a zůstali svobodní?

Rádi bychom vás pozvali na workshop stavění rámové konstrukce Tiny House. Je vhodný pro začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti se stavbou. Každý krok si podrobně vysvětlíme a vyzkoušíme.
Naučíte se nařezat hranoly na přesný rozměr pomocí pokosové pily a sestavit z nich jednotlivé stěny, které nainstalujeme na ocelový podvozek. Zjistíte jak vše přesně a pevně sešroubovat. Společnými silami postavíme celou rámovou konstrukci včetně střešní části a pokud nám to čas dovolí, tak část domku opláštíme dřevovláknitou deskou. Jelikož není možné postavit během jednoho víkendu celý domek, tak si další kroky probereme pouze teoreticky. Účastníci získají přístup k uzamčeným článkům z rubriky „Jak na stavbu

Součástí workshopu bude přednáška o naší cestě k Tiny Home, o tom proč jsme se rozhodli stavět a na co jsme cestou naráželi, co bychom vám doporučili a čemu je lepší se vyhnout. Popovídáme si o tom, jak je to s legislativou a stavebním povolením, kdy se vyplatí využití ostrovních systémů, jaká úskalí přinášejí a také o dalších projektech, které v Evropě existují.

Kdy?

První víkend v srpnu, tedy 2-4. 8.2019

Kde?

Kousek za Jizerskými horami v obci Jindřichovice pod Smrkem v areálu SvobodUm

Kapacita workshopu je 10 osob

Na místo je dobré dorazit už v pátek večer, program bude probíhat od sobotního rána do nedělního odpoledne
Cena 4.000,-CZK za víkend včetně ubytování / záloha 2.000,-CZK
Na místě bude zajištěno vegetariánské stravování za příplatek 700,-CZK