Přeprava

přeprava za osobním autem

Za osobním automobilem můžeme přepravovat náklad šířky 2,55m, výšky 4m a celkové délky 12m. Zároveň ale nesmíme přesáhnout hmotnost přívěsu 3.500kg. Pokud vlastníme oprávnění skupiny B, tak hmotnost soupravy nesmí přesáhnout 4250kg a u skupiny B+E je to 7000kg. Podvozek musí být samozřejmě homologovaný s platnou SPZ. V praxi je náročné vejít se do tohoto hmotnostního limitu u TH delšího než 6,5m. Můžeme tedy zapomenout na obří TH přepravované za osobním automobilem jako tomu je v USA, kde je tento limit omezen hodnotou 15.000lbs (6.800kg)

Přeprava za traktorem

Do těžšího terénu není možné zajet s kamionem ani osobním autem a tak se v tomto případě hodí přeprava za traktorem. Naše podvozky mají zemědělské pneumatiky, takže se do hlíny příliš neboří, má to ovšem své limity, silně podmáčený terén domek neprojede. Taktéž nemá rád příkopy a boční náklon. Někdy je nutné připravit pro něho příjezdovou cestu a domek přivézt za suchého počasí.

přeprava na nákladním autě

Nadrozměrný Tiny Home je možné přepravit na podvalníku přepravní službou, která má licenci na nadrozměrnou přepravu. Takový přepravce zvládne přepravit i obří náklady. Vzhledem k ceně je ale vhodné vejít se do šířky 3,2m a výšky 4,5m. Takový náklad totiž zvládne podjet většinu mostů a nemusí se kvůli němu uzavírat silnice nebo demontovat značení. V tomto případě si nemusíme lámat hlavu s hmotností, protože limit nákladní soupravy je 40.000kg. Odpadá nám také starost s homologací podvozku, protože budeme TH přepravovat pouze mimo veřejné silnice. Nevýhodou je vyšší cena přepravy.

Pro přepravu lze použít různě vysoké podvozky. Nekteré mají výšku jen 30cm.

tažení za manipulátorem

Na kratší vzdálenosti můžeme domek popotáhnout za zemědělským manipulátorem, případně bagrem nebo jinou technikou, které dokáže unést cca 2,8tuny při zataženém rameni. Nedoporučujeme používat VZV vzhledem k tomu, že nejsou stabilní.

nakládání na podval

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *