Jak postavit Tiny Home

Návrh

Máte v hlavě základní představu o tom, jak by váš domek měl vypadat? Nyní je na čase jej přenést ji papír. První listy zřejmě skončí v koši, nezoufejte a zkoušejte dál. Blíží-li se váš obrázek tomu, co jste si vysnili, vezměte pravítko a nakreslete si půdorys v měřítku. Půdorys by měl obsahovat umístění oken a dveří, příčky, kuchyň, koupelnu, schody do loftu a nábytek. Můžete si také jednotlivé prvky vystříhat z papíru a na půdoryse je jednoduše posunovat.

3D model

Je potřeba ujasnit si finální rozměr, umístění oken, dveří a dalších prvků. Na základě tohoto modelu je možné vytvořit vizualizace. Tím dostaneme představu o tom, jak bude TH vypadat.
Pokud máte hotový tento základní koncept, přichází řada na detailní plány. Nejtěžší částí je návrh rámové konstrukce, tu by měl vidět tesař a nebo někdo, kdo tomu rozumí.

Model dřevěné konstrukce

Technické výkresy

Zřejmě nejnáročnější fází tvoření technické dokumentace je výkres dřevěné konstrukce, je zde spoustu návazností na umístění oken, formáty izolace a deskových materiálů. Je také nutné přemýšlet o pevnosti celé konstrukce a dobrého zavětrování.

Plány pro stavbu Tiny House

Rozpis materiálu

Další nemálo důležitá věc, která vám ušetří spoustu práce, času a benzínu.

Nářadí a prostor

Podvozek a podlaha

dav

Rámová konstrukce

Rámová konstukce

Střecha

Vnější opláštění

Okna a dveře

Izolace

Rozvody

Vnitřní obklad

Vybavení

Kuchyň

Koupelna

Vytápění