Petr, Praha

Petr za mnou přijel na návštěvu s jasným cílem. Bydlení v Pražském bytě mu nevyhovuje, potřebuje s rodinou vylétnout někam ven, do přírody. No a protože má kousek od města pozemek s vzrostlými borovicemi a hezkým okolím, mohl by na něj Tiny House postavit. Hned jsme se dohodli a začali s prací. Pomáhal nám kde kdo. Na stavbě se podílel velkou částí sám Petr, ale i jeho dcera Áďa, Zbynďa, Terča, Vašek, Kolouch, Čulda a Ivan. V dubnu jsme měli podvozek, v květnu konstrukci a na konci října bylo skoro hotovo. Tedy to jsem si alespoň myslel… Dohodli jsme se na výrobě nábytku a dalšího vybavení interiéru a já netušil, co to spolkne času. Byl to pro mě perný měsíc plný spěchu, nicméně i dobrá zkušenost. Dopadlo to dobře a na konci listopadu jsme maringotku převezli na pozemek u Prahy, kde teď Petrovi s rodinou slouží.

Exteriér

Fasáda je vyrobena z modřínových prken s oblinou. Díky vysokému obsahu pryskyřic jsou velmi odolná. 

Tiny House naložený na podvalník před přepravou do Prahy.
170 km by po vlastní ose zkrátka nezvládl. A taky ta legislativa 🙂

TINY HOME | 2plus3 from FULLART studio on Vimeo.

Vnější rozměry 7,8x3m
Podlahová plocha 17m2+ 7m2 spací loft
Izolace Lněná vata  100mm + 40mm křížem
Vnější obklad Modřínová prkna s oblinou
Vnitřní obklad Smrkové palubky bez sražení hrany
Vnitřní nátěr Jílová barva www.mlekovky.cz
Střecha Falcovaný hliníkový plech v antracitové barvě
Okna Modřínová s dvojsklem plněným plynem
Rozvod elektřiny Kombinovaný 12 a 240 V. V interiéru je namontováno několik zásuvek a hlavní světlo. Proudový chránič, jističe, atd…
Krbová kamna Litinová kamna Jotul F602 N. V zimě, za zvuku praskajícího dřeva, má maringotka jedinečné kouzlo.

Interiér

Při vstupu vás zřejmě zaujme vysoký strop a velký prostor v obývací části, kde najdete lavici, stolek a úložné prostory. Vystoupit odsud můžete do spacího loftu, kde jsou po obou stranách umístěny široké vikýře. 

Výhled do obou stran vám dodá pocit bezpečí, je příjemné mít nadhled nad tím , co se děje v okolí. Otevřené okna v létě zajišťují výbornou cirkulaci vzduchu, ten nejteplejší vzduch držící se u stropu vyletí ven, takže přežije i bez klimatizace.

Pod loftem najdete kuchyňský kout délky 200cm se dřezem, plotýnkou a lednicí. Není nic krásnějšího, než usednout na gauč a zahřát si nohy u kamen, která jsou hned naproti. Kamna Jotul 602 mají vše, co potřebujete. Plotýnku na vaření, decentní proskleni, a hezký design.

Malá koupelna s metrovou vanou, pračkou, umyvadlem a toaletou je posledním argumentem, že se tady bude dobře bydlet.

Průběh stavby

Prvním krokem byli jako vždy vizualizace
Podvozek se zaizolovanou základovou deskou

Ocelový rám (podvozek) umožňuje celou stavbu přemístit, a to pomocí traktoru nebo jiného stroje. Nejedná se ovšem o homologovaný podvozek, který může jezdit po veřejných komunikacích. Pro přepravu po veřejných komunikacích se stavba nakládá na podvalník stejně jako mobilheim či maringotka. 

První stěna je na světě
Rámová konstrukce
Celá stavba je zaizolována pomocí lněné a dřevovláknité izolace. Konstrukce stěn je difuzně otevřená a celá stavba tedy může dýchat.  

3 komentářů

  1. Dobrý den, velmi zajímavé projekty! můžete mi prosím zaslat více info o jednotlivých variantách, cenách, dodacích lhůtách? Děkuji.

  2. Ahoj Honzo, dobrá práce. Prohlédl jsem si prezentaci stavby jednoho domečků a je vidět kolik práce je tam uděláno. Gratuluju. Jen tak dál. Díky tobě ty naše sny dostávají konkrétní podobu.

  3. Dobry vecer,domecek je nadherny.Mohu se zeptat,zda by bylo mozne vyrobit o kousek vetsi?A mohu se zeptat na cenu domecku?Dekuji a preji Vam hezky vecer.Ilona Hladikova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *