Staňo, Slovensko

Dvě patra, dva vikýře, dvě osoby. Pro každého, kdo to s bydlením v maringotce myslí vážně a přesto si chce dopřát komfort. Při vstupu vás zřejmě zaujme vysoký strop a velký prostor v obývací části, kde najdete gauč, stolek a úložné prostory. Vystoupit odsud můžete do spacího loftu, kde jsou po obou stranách umístěny široké vikýře. Výhled do obou stran vám dodá pocit bezpečí, je příjemné mít nadhled nad tím , co se děje v okolí. Otevřené okna v létě zajišťují výbornou cirkulaci vzduchu, ten nejteplejší vzduch držící se u stropu vyletí ven, takže přežije i bez klimatizace.
Pod loftem najdete kuchyňský kout délky 180cm se dřezem, plotýnkou a lednicí. Není nic krásnějšího, než usednout do křesla a zahřát si nohy u kamen, která jsou hned naproti. Kamna Jotul 602 mají vše, co potřebujete. Plotýnku na vaření, decentní proskleni, a hezký design.
Malá koupelna s metrovou vanou, pračkou, umyvadlem a separační toaletou je posledním argumentem toho, že se vám tady bude dobře bydlet.

Celá stavba je zaizolována pomocí přírodní izolace (len, dřevovlákno). Konstrukce stěn je difuzně otevřená a celá stavba tedy může dýchat. Používáme maximum přírodních materiálů. Obklady i fasáda jsou ze dřeva. Ve spodní části je ocelový rám, který umožnuje celou stavbu přemístit, a to pomocí traktoru nebo jiného stroje. Nejedná se ovšem o homologovaný podvozek, který může jezdit po veřejných komunikacích. Pro přepravu po veřejných komunikacích se stavba nakládá na podvalník stejně jako mobilheim či maringotka. Stavbu je možné doplnit o rozvody elektřiny, vody a krbová kamna.

Vizualizace exteriéru
Rozměry8x3m
Plocha24m2+ 7m2 spací loft
PodvozekSpeciálně navržený podvozek pro stavbu Tiny House, klademe důraz na dostatečnou pevnost, aby nedocházelo k namáhání nástavby. Tažné oko průměru 40 nebo 50mm pro připojení za traktor.
Podlahový roštPrvní vrstvu tvoří pozinkovaný plech. Na podvozek je pevně přimontován smrkový rošt a OSB deska tloušťky 15 mm.
StěnySloupková konstrukce stěn je vyrobena systémem two by four qze smrkových hranolů 40 x 100 mm
IzolaceLněná vata tloušťky 100mm od českého výrobce, případně navíc izolace Steico universal
Vnější obkladModřínová prkna, díky vysokému obsahu pryskyřic jsou velmi odolná.
Vnitřní obkladSmrkový nebo březový
Vnitřní nátěrJílová barva www.mlekovky.cz
StřechaModifikovaný pás
OknaPro snížení úniku tepla používáme vždy minimálně dvojsklo.
Rozvod elektřinyMaringotka má rozvody pro 12 a 240 V. V interiéru je namontováno několik zásuvek a hlavní světlo. Na přání je možné doplnit solární systém.
Krbová kamnaMožnost namonovat litinová kamna Jotul F602. V zimě, za zvuku praskajícího dřeva, má maringotka jedinečné kouzlo.

Fotografie z realizace stavby na Slovensku

Pokládka dřevovláknitých desek Steico
Detail krokví
Tiny House
Tiny House
Detail fasády z profilu rhombus

4 komentářů

 1. Dobrý den Honzo,
  to je nádhera. Máme zamluvenou maringotku, kterou chceme postavit na louku k celoročnímu bydlení. Vaše domečky jsou ale něco uplně jiného, toužím po postavení přírodního domku, maringotka měla být přestupní stanice. Máme zatím jenom pronajatý pozemek a navíc nemáme moc peněz. Ale varianta Vašeho domu na kolečkách by pro mě vyřešila i potřebu stavby přírodního domu. Sám je přesně tak akorát velký, s loftem, a hlavně z přírodních materiálů. Mohla bych Vás poprosit o informaci o ceně takové maringotky se spacím loftem? A jaká by byla doba dodání? A je možné při výrobě asistovat? 🙂 Moc děkuji za odpověď. Srdečně zdraví Eva Tománková, Němčičky u Břeclavi

 2. Krásný večer,

  tento projekt je přesně to, co hledáme. Mohu poprosit o bližší informace o možnosti postavit tuto variantu do sadu nedaleko od Prahy, eventuálně s montáží solárního systému? Jedná se mi zejména o cenovou představu, alespoň rámcově a časovou dotaci.

  Díky moc předem za odpověď.
  To, co děláte je vážně super. 🙂
  Bobina

 3. Dobrý den tento domek je skutečně perfektní a zcela dostatečný.Ráda bych vás poprosila zda by jste mi mohl poslat nějaké informace ohledně ceny a doby dodání moc děkuji za odpověď. srdečně zdraví Xenie Hrabčáková

 4. Dobrý den,
  domeček je moc pěkný.
  V jaké cenové relaci se pohybuje?
  Děkuji za informaci.
  H.Benešová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *