Koncept Tiny House k rekreaci

Jedná se o mobilní dřevostavbu postavenou systémem two by four. Celá stavba je zaizolována pomocí přírodní izolace (len, dřevo nebo konopí).  Konstrukce stěn je difuzně otevřená a celá stavba tedy může dýchat. Používáme maximum přírodních materiálů. Obklady i fasáda jsou ze dřeva. Ve spodní části je ocelový rám, který umožnuje celou stavbu přemístit, a to pomocí traktoru nebo jiného stroje. Nejedná se ovšem o homologovaný podvozek, který může jezdit po veřejných komunikacích. Pro přepravu po veřejných komunikacích se stavba nakládá na podvalník stejně jako mobilheim či maringotka. Stavbu je možné doplnit o rozvody elektřiny, vody a krbová kamna.

 

 

Alternativně je možné doplnit koupelnu

Délka 7m
Šířka 3m
Užitná plocha 15m2
Podvozek Speciálně navržený podvozek pro stavbu Tiny House, klademe důraz na dostatečnou pevnost, aby nedocházelo k namáhání nástavby. Tažné oko průměru 4mm pro připojení za traktor.
Podlahový rošt První vrstvu tvoří pozinkovaný plech. Na podvozek je pevně přimontován smrkový rošt zaklopený OSB deskou.
Stěny Sloupková konstrukce stěn je vyrobena ze smrkových hranolů 100×40 mm
Izolace Lněná vata tloušťky 100mm od českého výrobce
Vnější obklad Modřínová prkna, díky vysokému obsahu pryskyřic jsou velmi odolná.
Vnitřní obklad Smrkový nebo březový
Vnitřní nátěr Jílová barva www.mlekovky.cz
Střecha Modifikovaný pás
Okna Pro snížení úniku tepla používáme vždy minimálně dvojsklo.
Rozvod elektřiny Maringotka má rozvody pro 12 a 240 V. V interiéru je namontováno několik zásuvek a hlavní světlo. Na přání je možné doplnit solární systém.
Krbová kamna Možnost namonovat litinová kamna Jotul F602. V zimě, za zvuku praskajícího dřeva, má maringotka jedinečné kouzlo.

Pro více informací a cenovou nabídku mě kontaktujte.

2 komentáře

  1. Dobrý den Honzo , delší dobu sháníme maringotku na pár z nich jsme se byli podívat no řeknu Vám … A tak jsem sedla k počítači a začala hledat jak si vyrobit maringotku a našla jsem kontakt na Vás , na kolik by vyšla maringotka k rekreaci. Ještě zvažuji koupit si u Vás podvozek s koly a zkusit vyrobit vlastními silami, děkuji za odpověd, Jitka Malečková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *