11. Instalace komínu a kamen Jana

výkresy prostupu střechou

Výkresy plechových krytů

výkres s umístěním kamen

Prostup střechou

Pomocí přibaleného červeného silikonu a vrutů spojte jednotlivé díly systému Schiedel Vermis a zařízněte ho pilkou na požadovanou výšku a úhel. Dle výkresu vyrobte desku s otvorem pro vermis, samotnou desku přiložte zevnitř na dřevovláknité desky, orýsujte a vyřízněte otvor ve střeše. Desku i s prostupem nainstalujte do konstrukce tak jak to vidíte na fotkách.

Spoj mezi dřevovláknitou deskou a prostupem vermis zalepte páskou Airstop Ultra nebo mamutem. Na střešní latě nainstalujte krokvovou objímku do které dočasně vložte izolovaný komín, aby byla ve správné poloze. Nyní se na střechu nainstaluje plechová krytina ve které se udělá otvor pro komín, ten je dobré po obvodu zapertlovat aby nemohlo dojít k zatečení vody. Střešní krytinu začínáme instalovat od komínu tak, aby byl otvor přibližně v polovině šablony.

Instalace kamen

Externí sání

Pokud mají vaše kamna externí sání a chcete ho používat, vykružte skrz blatník otvor pr. 90mm

Instalace nehořlavého obkladu

Na zadní stěnu a následně i na boky nábytku nainstalujte plechové krytí vyplněné kamnářskou izolační deskou skamol a nebo thermax o síle 30mm

Kotvící lůžko ke zdi

Dle výkresu orýsujte umístění kotvícího lůžka a předvrtejte otvory pr.8mm do plechu

Nasazení izolovaných tubek

na kamna nasaďte nejprve adaptér kamen a poté první metrový díl komínu. Následně doporučujeme spojit metrový a půlmetrový díl komínu a jako celek ho zevnitř vsunout do střechy. Musíte na to být dva, jeden na střeše a druhý dole.

Rozeta a utěsnení prostupu

Z vnitřní strany utěsníme mezeru mezi komínem a vermikulitem pomocí kamnářského provazu. Pokud nám provaz nedrží na místě, pomůžeme si červeným silikonem. Následně nasadíme rozetu.

Protidešťová manžeta

Mezeru mezi komínem a prostupem vermis vyplníme žáruvzdorným silikonem. Prostup wakaflex zužíme a zakrátíme aby nebyl příliš vysoký. Na plech naneseme klempířský tmel a přilepíme k němu wakaflex. Následně nasadíme poslední díl komínu a protidešťovou manžetu.

Zkušební zátop

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *